آثار ۲هزار هنرمند به نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نهمین دوره دوسالانه ملی نقاشی ایران، در سه بخش «سراسرنما» (panorama)، «گفت‌وگو» (forum) و «کیوریتوریال» (curatorial) برگزار خواهد شد.

طبق اعلام روابط‌عمومی این رویداد، ۱۴۳۳ شرکت‌کننده در نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران زنانند که در مقایسه با ۴۷۱ نفر مرد، سهم ۷۵ درصدی شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.

۸۱۱ نفر از این شرکت‌کنندگان دارای مدارک کارشناسی هستند که بالاترین حجم ارسال‌کنندگان آثار را تشکیل داده‌اند و به ترتیب ۷۶۵ شرکت‌کننده دارای مدرک کارشناسی‌ارشد، ۱۸۴ نفر با مدرک دیپلم، ۹۰ نفر با مدرک فوق‌دیپلم و ۵۴ نفر با مدرک دکتری، آثار خود را به نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران ارسال کرده‌اند.

استان تهران با ۱۰۱۳ شرکت‌کننده همچون سال‌های گذشته بیشترین تعداد استقبال از این رویداد را به خود اختصاص داده است و به ترتیب استان البرز با ۱۴۰ نفر، اصفهان با ۱۱۹ نفر، خراسان رضوی با ۹۰ نفر، فارس با ۷۳ نفر، مازندران با ۶۷ نفر، گیلان با ۵۴ نفر، آذربایجان شرقی با ۴۷ نفر، کرمان با ۳۶ نفر، خوزستان با ۳۱ نفر، سمنان با ۲۴ نفر، زنجان با ۲۱ نفر، همدان با ۱۹ نفر، قزوین با ۱۸ نفر، یزد با ۱۸ نفر، کردستان با ۱۶ نفر، کرمانشاه با ۱۵ نفر، قم با ۱۳ نفر، لرستان با ۱۳ نفر، اردبیل با ۱۲ نفر، آذربایجان غربی با ۱۰ نفر، بوشهر با ۹ نفر، هرمزگان با ۸ نفر، مرکزی با ۷ نفر، ایلام با ۶ نفر، چهارمحال‌وبختیاری با ۶ نفر، سیستان‌وبلوچستان با ۵ نفر، کهگیلویه‌وبویراحمد با ۵ نفر، خراسان شمالی با ۴ نفر، گلستان با ۴ نفر و خراسان جنوبی با ۱ نفر در این رویداد حضور دارند.

آثار بخش «سراسرنما» که از طریق فراخوان دریافت شد، با هدف اعتلای رسانه نقاشی به طور خاص و هنرهای تجسمی به طور عام در کنار ایجاد بستری جهت نمایش بخشی از صحنه هنر ایران در حوزه هنرهای تجسمی برای زمینه‌سازی رشد و بالندگی هنرمندان ایران و همچنین رشد فرهنگ بصری مخاطبان در سطوح مختلف جامعه و گسترش ظرفیت بیان هنری برگزار می‌شود.

انتخاب آثار جهت شرکت در بخش «سراسرنما»ی دوسالانه طی ۲ مرحله انجام می‌شود که آمار ارسال‌کنندگان در این گزارش اعلام شد و مرحله انتخاب نهایی هنرمندان، پس از مرحله داوری، از سوی دبیرخانه اطلاع‌رسانی خواهد شد و پذیرش اثر در این مرحله به معنای راهیابی اثر به نمایشگاه بخش سراسرنمای دوسالانه نیست.

آثار رسیده به دبیرخانه این دوره از دوسالانه در اختیار هیات‌انتخاب قرار گرفته است و آن‌ها از ۲۰ تا ۲۴ خرداد به‌صورت فردی آثار را انتخاب کرده و در روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد به صورت حضوری و با رأی جمعی آثار را برای حضور در این رویداد در محل مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر انتخاب خواهند کرد.

انجمن هنرمندان نقاش ایران با حمایت اداره‌کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی و با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بخش «سراسرنما» نهمین دوسالانه ملی نقاشی ایران را در شهریورماه ۱۴۰۰ به مدت یک ماه برگزار خواهد کرد.

اعضای هیأت انتخاب این دوره از دوسالانه نقاشی عبارتند از: فرح اصولی، علیرضا آدم‌بکان، فریدون امیدی، بهزاد حاتم، داریوش حسینی، رزیتا شرف‌جهان و علی نصیر.

۵۷۲۵۹

مجله هنری بومرا

درباره ی Ccrtpo8059642

مطلب پیشنهادی

آغاز یک رویداد بزرگ در عکس دفاع مقدس/ ۳ میلیون عکس اورجینال داریم

انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس یکی از مراکز اصلی حفظ عکس‌های هشت سال دفاع …